Прадстаўнічая ўлада

Старшыня Гомельскага раённага Савета дэпутатаў

Ладуцька Вікторыя Аляксандраўна

тэлефон 21 31 05

Асабісты прыём грамадзян, у тым ліку індывідуальных прадпрымальнікаў і юрыдычных асоб праводзіцца 1-ю, 3-ю пятніцу кожнага месяца з 8.00 да 13.00 у Гомельскім райвыканкаме, 3 паверх, кабінет 307 (г. Гомель, вул. Ільіча, д. 51 а) тэл. 21 31 05

Прыём грамадзян, у тым ліку індывідуальных прадпрымальнікаў і юрыдычных асоб па суботах ажыццяўляецца па папярэднім запісе.

Папярэдняе кансультаванне або папярэдні запіс на асабісты прыём да старшыні Гомельскага раённага Савета дэпутатаў Ладуцька Вікторыі Аляксандраўны ажыццяўляецца галоўным спецыялістам Гомельскага раённага Савета дэпутатаў Ткач Таццянай Анатольеўнай 2 паверх, кабінет № 213, тэлефон – 53 41 89.

панядзелак – пятніца

з 8.30 да 17.30

(Перапынак на абед з 13.00 да 14.00)

Намеснік старшыні Гомельскага раённага Савета дэпутатаў
Ількоў Сцяпан Андрэевіч

тэлефон 56-26-49

Рэгламент Гомельскага раённага Савета дэпутатаў  (doc. 148 КБ)

План работы Гомельскага раённага Савета дэпутатаў дваццаць восьмага склікання і яго органаў на 2020 год  (doc. 108 КБ)

Графік асабістага прыёму грамадзян дэпутатамі Гомельскага раённага Савета дэпутатаў

Аб стварэнні дэпутацкіх пастоў у Гомельскім раёне

Графік правядзення Дзён дэпутата на тэрыторыі Гомельскага раёна ў 2020 годзе 

Графік правядзення Дзён сельскіх Саветаў на тэрыторыі Гомельскага раёна ў 2020 годзе

Графік правядзення Дзён дэпутата на тэрыторыі Гомельскага раёна ў чэрвені-жніўні 2020 года

План правядзення Дня дэпутата на тэрыторыі Маркавіцкага сельсавета

План правядзення Дня дэпутата на тэрыторыі Грабоўскага сельсавета

План правядзення Дня дэпутата на тэрыторыі Улукаўскага сельсавета

ПЛАН-графік правядзення сходаў грамадзян у цэнтральных сядзібах Гомельскага раёна

Структура Гомельскага раённага Савета дэпутатаў
дваццаць восьмага склікання

Прэзідыум раённага Савета дэпутатаў:

Ладуцька Вікторыя Аляксандраўна,  старшыня Гомельскага раённага Савета дэпутатаў;

Ількоў Сцяпан Андрэевіч,  намеснік старшыні Гомельскага раённага Савета дэпутатаў;

Дарошчанка Вячаслаў Сяргеевіч, старшыня пастаяннай камісіі па мясцовым самакіраванні і добраўпарадкаванні населеных пунктаў;

Макіеўскі Уладзіслаў Міхайлавіч, старшыня пастаяннай камісіі па эканоміцы, бюджэце, фінансах і камунальнай уласнасці;

Рудэнка Кацярына Мікалаеўна, член пастаяннай камісіі мандатнай, па пытаннях кантролю, законнасці і правапарадку;

Чэркас Уладзімір Алікавіч, старшыня пастаяннай камісіі мандатнай, па пытаннях кантролю, законнасці і правапарадку;

Хімакова Аксана Валер’еўна, старшыня пастаяннай камісіі па сацыяльных пытаннях, справах моладзі, спорту і турызму. 

 

Пастаянныя камісіі ГОМЕЛЬСКАГА РАЁННАГА  САВЕТА ДЭПУТАТАЎ 28 СКЛІКАННЯ

1.Пастаянная камісія мандатная, па пытаннях кантролю, законнасці і правапарадку:

1.Чэркас Уладзімір Алікавіч- старшыня камісіі

2.Беластоцкая Надзея Уладзіміраўна

3.Рудэнка Кацярына Мікалаеўна

4.Мацюшенко Таццяна Ігараўна

5.Такуноў Віктар Аляксандравіч

6.Чаброва Вольга Анатольеўна

7.Анікевіч Алег Уладзіміравіч

8.Даніленка Аляксандр Уладзіміравіч

2.Пастаянная камісія па эканоміцы, бюджэце, фінансах і камунальнай уласнасці:

1.Макіеўскі Уладзіслаў Міхайлавіч- старшыня камісіі

2.Бізня Жанна Аляксандраўна

3.Кедо Анатоль Францавіч

4.Нікіцін Яўген Віктаравіч

5.Чумакова Галіна Мікалаеўна

6.Патапенка Валянцін Леанідавіч

7.Вікулаў Васіль Леанідавіч

8.Сіпайла Наталля Рыгораўна

3.Пастаянная камісія па сацыяльных пытаннях, справах моладзі, спорту і турызму:

1.Хімакова Аксана Валер’еўна- старшыня камісіі

2.Ахметзянава Святлана Леанідаўна

3.Звенігародская Наталля Алегаўна

4.Барабанава Вольга Уладзіміраўна

5.Радзівілка Мікалай Мікалаевіч

6.Іваненка Жанна Міхайлаўна

7.Жыліцкая Алена Уладзіміраўна

8.Кірэева Кацярына Іванаўна

4.Пастаянная камісія па мясцовым самакіраванні і добраўпарадкаванні населеных пунктаў:

1.Дарошчанка Вячаслаў Сяргеевіч-старшыня камісіі

2.Чуйкова Марыя Станіславаўна

3.Буднікаў Васіль Міхайлавіч

4.Бандарэнка Алена Генрыхаўна

5.Калінічэнка Антаніна Аляксандраўна

6.Ількоў Сцяпан Андрэевіч

7.Дзягцярык Ігар Мікалаевіч

8.Новік Віктар Сцяпанавіч

 

СПІС ДЭПУТАТАЎ ГОМЕЛЬСКАГА РАЁННАГА САВЕТА ДЭПУТАТАЎ 28 СКЛІКАННЯ

 

Прозвішча, імя, Імя па бацьку дэпутата

 

Найменне, нумар і межы выбарчай акругі

 

Барабанава

Вольга Уладзіміраўна

Бальшавіцкая выбарчая акруга № 1

У склад акругі ўваходзяць населеныя пункты Бальшавіцкага сельсавета: Бальшавік (акрамя вуліц: Пралетарская, Чапаева У.І., Савецкая (дамы № 28,30,39,41,43,43А, 45,49,51,55,57), Чырвонаармейская (дамы № 6,8,10,15,15А, 16-19,23,25,27); Світальная

МАКІЕЎСКІ

Уладзіслаў Міхайлавіч

Рагаўская выбарчая акруга № 2

У склад акругі ўваходзяць населеныя пункты:

Бальшавік ў межах вуліц: Пралетарская, Чапаева У.І., Савецкая (дамы № 28,30,39,41,43,43А, 45,49,51,55,57), Чырвонаармейская (дамы №6,8,10, 15,15А, 16-19,23,25,27) Бальшавіцкага сельсавета;

Афанасаўка, Бук, Зялёны Сад, Зялёны Гай, Манееў, Малодзь, Прыволле 1, Рагі, Паўднёвая Азделінскага сельсавета;

Барок, Заліп’е, Зялёныя Лукі, Чырвоны Маяк, Астравы, Урыцкага сельсавета

Беластоцкая

Надзея Уладзіміраўна

Цярэніцкая выбарчая акруга № 3

У склад акругі ўваходзяць населеныя пункты Цярэніцкага сельсавета;

Азделіна, Пятроў, Зялёны Востраў, Прыволле 2 Азделінскага сельсавета

СІПАЙЛА

Наталля Рыгораўна

Урыцкая выбарчая акруга № 4

У склад выбарчай акругі ўваходзіць населены пункт Урыцкае (акрамя вуліц: Леніна У.І., 50 год Кастрычніка, Працоўная, Вясновая, Камуністычная, Ятчанка Н.Г. (дамы № 2,6,8,8 А – 59), Лясная, Гомельская, Лугавая, Міра (дамы №12,14,16), Палявая, Басейнавая, завулкі Украінскі, Спартыўны, Прышкольны, Бальнічны, бульвар Школьны (дом № 4) Урыцкага сельсавета;

2-і радыёлакацыйны вузел вайсковай часці 48694

Патапенка

ВалянцінЛеанідавіч

Усходняя выбарчая акруга № 5

У склад выбарчай акругі ўваходзіць населены пункт Урыцкае (акрамя вуліц: Леніна У.І., 50 год Кастрычніка, Працоўная, Вясновая, Камуністычная, Ятчанка Н.Г. (дамы № 2,6,8,8 А – 59), Лясная, Гомельская, Лугавая, Міра (дамы №12,14,16), Палявая, Басейнавая, завулкі Украінскі, Спартыўны, Прышкольны, Бальнічны, бульвар Школьны (дом № 4) Урыцкага сельсавета

Ількоў

Сцяпан Андрэевіч

Прыбарская выбарчая акруга № 6

У склад акругі ўваходзяць населеныя пункты:

Аляксандраўка, Галееўка, Старая Беліца Урыцкага сельсавета;

Прыбарскага сельсавета

Буднік

Васіль Міхайлавіч

Мільчанская выбарчая акруга № 7

У склад выбарчай акругі ўваходзяць населеныя пункты Красненскага сельсавета: Чырвоны Волат, Новая Мільча, Краснае ў межах вуліц: Механізатараў, 40 гадоў Перамогі (дома № 1, 3-8,10-12)

Кірэева

Кацярына Іванаўна

Красненская выбарчая акруга № 8

У склад акругі ўваходзяць населеныя пункты Красненскага сельсавета: Пралетар, Забіяка,  Краснае ў межах вуліц: Маладзёжная, Азёрная, Новая, Палявая, Уладзімірская, Лугавая, Леніна У.І. (дамы № 59-203 А – няцотны бок, 76-256 – цотны бок), 12 Красавіка, Калгасная, 8 Сакавіка, Сельсавецкая, 40 гадоў Перамогі (дамы № 2,9), Гомельская (дамы № 1-6), завулкаў Дарожны, Палявы, Сельсавецкі

АХМЕТЗЯНАВА

Святлана Леанідаўна

Школьная выбарчая акруга № 9

У склад акругі ўваходзяць населеныя пункты Красненскага сельсавета:

Краснае ў межах вуліц: Лінейная, Базавая, Кветкавая, Кальцавая, Вясновая, Лазурная, Светлая, Сяргея Ясеніна, Прыгарадная, Працоўная, Мінская, Юбілейная, Святочная, Дарожная, Школьная, Акруговая, Някрасава Н.А., Гомельская (дамы № 1А, 1Б, 1В, 1Г), Леніна У.І. (дамы № 1-57 – няцотны бок, 2-74 – цотны бок), Камунараў;

Мічурынская ў межах вуліц: Бардзіна, Шасэйная, Пясочная, Садовая, Брылёўская, Дружбы, Шасэйны тупік, Міра (дамы № 2, 2 У, 3А, 5А, 6А, 7А, 8А, 9а, 10-18,18 А, 18 У , 19, 19А, 20, 20а, 20в, 22, 22 А, 22Б, 22 У, 24 А, 24 Б, 26 А, 26 У, 28)

Калінічэнка

Антаніна Аляксандраўна

Мічурынская выбарчая акруга № 10

У склад выбарчай акругі ўваходзіць населены пункт Мічурынская ў межах вуліцы Міру (дамы № 1, 1А, 3-6, 6 У, 7-9,21 А, 23-26,27,29,31-33,35-40,41 , 42,44,45), завулка Заводскі Красненскага сельсавета

Вікулаў

Васіль Леанідавіч

Бабовіцкая выбарчая акруга № 11

У склад акругі ўваходзяць населеныя пункты Бабовіцкага сельсавета: Бабовічы, Асаўцы, Сасноўка, Уза, Цыкуны

Ладуцька

Вікторыя Аляксандраўна

Даўгалеская выбарчая акруга № 12

У склад акругі ўваходзяць населеныя пункты Даўгалескага, Руднемарымонаўскага сельсаветаў

Звенігародская

Наталля Алегаўна

Чонкаўская выбарчая акруга № 13

У склад акругі ўваходзяць населеныя пункты Чонкаўскага сельсавета: Паляна, Сеўрукі, Чонкі (акрамя вуліц: 50 гадоў СССР, 60 год Кастрычніка, Зайцава І.С., Кастрычніцкая, Камсамольская, Лясная, Піянерская, Рачная, Сельмашаўская, Сожская, Сонечная)

Дзягцярык

Ігар Мікалаевіч

Рачная выбарчая акруга № 14

У склад акругі ўваходзіць населены пункт Чонкі ў межах вуліц: 50 гадоў СССР, 60 год Кастрычніка, Зайцава І.С., Кастрычніцкая, Камсамольская, Лясная, Піянерская, Рачная, Сельмашаўская, Сожская, Сонечная Чонкаўскага сельсавета

Нікіцін

Яўген Віктаравіч

Зябраўская выбарчая акруга № 15

У склад акругі ўваходзяць населеныя пункты Зябраўскага сельсавета

Дарошчанка

Вячаслаў Сяргеевіч

Клімаўская выбарчая акруга № 16

У склад акругі ўваходзяць населеныя пункты: Каравышэнь, Клімаўка Прыбыткаўскага сельсавета;

Змагар, Высокая Грыва, Куты, Новая Бухалаўка, Скіток, Сож, Старая Бухалаўка, Васільеўка Цярэшкавіцкага сельсавета;

установа «Дом-інтэрнат для ветэранаў вайны, працы і інвалідаў« Васільеўка »;

Старыя Дзятлавічы, Чкалава Бабовіцкага сельсавета

Чумакова

Галіна Мікалаеўна

Аэрадромная выбарчая акруга № 17

У склад акругі ўваходзяць населеныя пункты Прыбыткаўскага сельсавета: Будзілка, Зябраўка

ЧАБРОВА

Вольга Анатольеўна

Прыбыткаўская выбарчая акруга № 18

У склад акругі ўваходзяць населеныя пункты: Дуянаўка, Прыбыткі, Рудня-Прыбыткаўская, Цагельня Прыбыткаўскага сельсавета;

установа «Дуянаўскі дом-інтэрнат для састарэлых і інвалідаў»

Анікевіч

Алег Уладзіміравіч

Цярэшкавіцкая выбарчая акруга № 19

У склад акругі ўваходзяць населеныя пункты Цярэшкавіцкага сельсавета: Калініна, Новыя Цярэшкавічы, Асавіно, Альхоўка, Орленск, Прыстароны, Цярэшкавічы

Мацюшэнка

Таццяна Ігараўна

Грабаўская выбарчая акруга № 20

У склад акругі ўваходзяць населеныя пункты:

Грабаўскага сельсавета;

Вадапой, Займішча, Макаўе, Пракопаўка Чарацянскага сельсавета

Ткачоў

Аляксандар Генадзьевіч

Маркавіцкая выбарчая акруга № 21

У склад акругі ўваходзяць населеныя пункты:

Маркавіцкага сельсавета;

Будзішча, Залессе, Чаплін, Чарацянка Чарацянскага сельсавета

ХІМАКОВА

Аксана Валер’еўна

Цярухская выбарчая акруга № 22

У склад акругі ўваходзяць населеныя пункты:

Дзікалаўка, Епіфань, Каралін, Кустарны, Краўцоўка, Лядцы, Сямёнаўка, Студзёная Гута, Церуха, Шутаўка, Новая Гута ў межах вуліц: Зарэчная, Цюшава, Школьная, Сожская (дамы № 1-4,9,35,39,124,151,152) Цярухскага сельсавета;

Шарпілаўскага сельсавета

НОВІК

Віктар Сцяпанавіч

Навагуцкая выбарчая акруга № 23

У склад акругі ўваходзіць населены пункт: Новая Гута (акрамя вуліц Зарэчная, Цюшава, Школьная, Сожская (дамы № 1-4,9,35,39,124,151,152) Цярухскага сельсавета

Даніленка

Аляксандр Уладзіміравіч

Юбілейная выбарчая акруга № 24

У склад акругі ўваходзяць населеныя пункты Улукаўскага сельсавета:

Юбілейны, Перамога ў межах вуліц: Зялёная, Прыазёрная, Вышукальнікаў, Працоўная, Меліяратараў, Алімпійская, завулка Зялёны

Бізня

Жанна Аляксандраўна

Бярозкаўская выбарчая акруга № 25

У склад акругі ўваходзяць населеныя пункты Улукаўскага сельсавета:

Бярозкі ў межах вуліц: Першамайская, Палявая, Ягадная, Рабінавая, Вішнёвая, Малінавая, Баравая, Каштанавая, Вінаградная, Станцыйныя, Лясная, 70 гадоў Вялікага Кастрычніка, Кветкавая, Беларуская (дамы № 1-3,4а, 13-16); завулкаў Першамайскі, Палявы, Ягадны;

Перамога ў межах вуліц: Цэнтральная, Палявая, завулка Цэнтральны

Рудэнка

Кацярына Мікалаеўна

Улукаўская выбарчая акруга № 26

У склад акругі ўваходзяць населеныя пункты Улукаўскага сельсавета: Іпуць, Улукаўе ў межах вуліц: Кастрычніцкая, Новая, завулка Кастрычніцкі; Бярозкі ў межах вуліц: Цяплічная, 60 гадоў СССР, Беларуская (дамы № 2а, 17) завулка Цяплічны;

дзяржаўная ўстанова адукацыі «Улукаўская дапаможная школа-інтэрнат»

Кеда

Анатолій Францавіч

Галавінская выбарчая акруга № 27

У склад акругі ўваходзяць населеныя пункты Улукаўскага сельсавета:

Бярозкі ў межах вуліц: Дарожная, Паўночная, Беларуская (дамы № 4, 5-9, 9а, 11, 11а, 12, 12А); Галавінцы, Ярохава, Сцяг Працы, Прыазёрны, Мядзведжы Лог, Улукаўе ў межах вуліц: Рачная, Маладзёжная, Школьная, Набярэжная, завулак Рачны

Чуйкова

Марыя Станіславаўна

Раманавіцкая выбарчая акруга № 28

У склад акругі ўваходзяць населеныя пункты Улукаўскага сельсавета:

Будацін, Заляддзе, Ільіч, Раманавічы

Радзівілка

Мікалай Мікалаевіч

Пакалюбіцкая выбарчая акруга № 29

У склад акругі ўваходзяць населеныя пункты Пакалюбіцкага сельсавета: Калініна, Пакалюбічы ў межах вуліц: Леніна У.І. (дамы № 135 – 261 – няцотны бок; № 140 – 258 – цотны бок), Кузубава Ф.Д., Камсамольская, Пралетарская, Алімпійская, Садовая, Аляксандраўка, Крупскай, Савецкая, Набярэжная, Працоўная, завулка Працоўны

ТАКУНОЎ

Віктар Аляксандравіч

Кастрычніцкая выбарчая акруга № 30

У склад акругі ўваходзяць населеныя пункты Пакалюбіцкага сельсавета: Залінейны, Янтарны, Прудок, Плёсы, Пакалюбічы ў межах вуліц: Леніна У.І. (дамы № 1-133 – няцотны бок, № 2-130 – цотны бок); Міру, Ветраная, Піянерская, Калгасная, Першамайская, Азёрная, Кастрычніцкая, Лугавая, Сяркова І.К., завулкаў Ленінскі, Першамайскі

Чэркас

Уладзімір Алікавіч

Лапацінская выбарчая акруга № 31

У склад акругі ўваходзяць населеныя пункты Пакалюбіцкага сельсавета: Грыва, Чырвоны Маяк, Лапаціна, Масцішча, Востраў, Ржавец, Светлая Зара, Царкоўе

Іваненка

Жанна Міхайлаўна

Яромінская выбарчая акруга № 32

У склад акругі ўваходзіць населены пункт Яроміна ў межах вуліц: Уладзіміра Камарова, Клубная, Школьная, Лінейная, завулак Чыгуначны, Вакзальная, Зубарава Я.І, Васільевай Л.Н., Станцыйныя, Юбілейная, Савецкая, (дамы 1-161,163-219 – няцотны бок, № 88-302 – цотны бок), Юнацтва, Лясная, Маладзёжная, Машэрава П.М., Сонечная, Кветкавая, Майская, Дружбы, Усходняя, ​​Чыгуначная, Зялёная, Светлая, Кляновая, Энтузіястаў, Вішнёвая, Азёрная, Сурганава Ф .А. (дамы № 4,8) Яромінскага сельсавета

ЖЫЛІЦКАЯ

Алена Уладзіміраўна

Заходняя выбарчая акруга № 33

У склад акругі ўваходзіць населены пункт Яроміна ў межах вуліц: Заводская, 55 гадоў Перамогі, Савецкая (дамы № 2-86 цотны бок), Чкалава В.П., Заходняя, ​​Новая, Палявая, Хаванскага М.П., ​​Камсамольская, Піянерская, Кастрычніцкая, Першамайская, Ліпавая, Садовая, Камуністычная, Перамогі, завулка Кастрычніцкі Яромінскага сельсавета

БАНДАРЭНКА

Алена Генрыхаўна

Сурганаўская выбарчая акруга № 34

У склад акругі ўваходзяць населеныя пункты Яромінскага сельсавета: Яроміна ў межах вуліц: Сурганава Ф.А. (дамы № 1-3,5-7,9,11), Вішанскі, Клімаўскі, Касцюкоўка

Усяго чалавек – 34

Склад дэпутатаў раённага Савета дэпутатаў. 

у тым ліку па адукацыі:
вышэйшая – 32 чалавекі (94,2%)
З іх жанчын – 17 (50%)

Органы тэрытарыяльнага грамадскага самакіравання

Створана ўсяго – 252
Колькасць чалавек у іх – 252
У тым ліку:
калегіяльных – 0
аднаасобных – 252

З вопыту работы органаў мясцовага самакіравання

Тэлефоны: старшыня Гомельскага раённага Савета дэпутатаў – 21 31 05
галоўны спецыяліст (тэлефон / факс) – 53-41-89
электронны адрас  – raisovet@gomelisp.gov.by